Prekių krepšelyje nėra.

Iš viso: 0,00 €

Kada, su kuo ir kaip valyti langus?

2017-04-26  |  Namus valome lengvai ir greitai!

Langų valymas – vienas nemaloniausių namų ruošos darbų, kurį nuolat atidedame. Deja, kad ir kokie tvarkingi namai bebūtų, nešvarūs, dėmėti ir apdulkėję langai neleis jūsų būstui sublizgėti ir sugadins švaros įspūdį, ypač saulėtą dieną.

Labai dažnai ši užduotis atima daug laiko ir reikalauja kruopštumo, o rezultatas vis tiek netenkina: lieka dryžiai, matosi vandens nubėgimai ir kt., tačiau tinkamos langų valymo priemonės ir taisyklinga valymo eiga padeda gauti puikų rezultatą greičiau.

 

Reikalingos langų valymo priemonės

 

Renkantis langų valymo įrankius atsižvelkite į namuose esančių langų dydį. Priklausomai nuo dydžio, jums gali užtekti siauresnio valytuvo arba atvirkščiai, prireiks didesnio. Be to, galite rinktis ir skirtingo ilgio valytuvų kotus, priklausomai nuo langų aukščio.

Rekomenduojama langų valymo įranga:

  1. Kibiras (12 l)

Universalus: tinka ir langų, ir grindų priežiūrai.

  1. Valytuvo šluostė (28 cm)

Kadangi šluostė dengia valytuvą iš visų pusių, vienu metu galėsite nuvalyti lango stiklą ir rėmą.

  1. Langų valytuvas su kotu (160-415 cm), skirtas stiklo paviršiaus nusausinimui

Be nusausinimui skirto valytuvo niekaip nepasieksite gero rezultato. Jis idealiai priglunda prie stiklo ir nubraukia vandenį. Į komplektaciją įeina ir medžiaginė šluostė, skirta langui valyti.

  1. Pagal poreikį galite atskirai išsirinkti teleskopinį kotą ir langų valymo antgalį

Pavyzdžiui, jeigu jūsų namų langai yra labai aukšti, vertėtų rinktis 145-400 cm teleskopinį kotą ir prie jo derinti platesnę šluostę. Kadangi valytuvas turi ilgą kotą, lengvai pasieksite aukštus namų langus.

  1. Langų valytuvas-siurblys

Jeigu galite investuoti į valymo įrangą, tai viena efektyviausių priemonių, susiurbianti vandenį į specialų bakelį, todėl neaptaškysite stiklo ir šalia esančių paviršių purvinu vandeniu, o stiklo paviršių nuvalysite itin lygiai.

 

Kaip valyti langus?

1 etapas – Pasiruoškite langų valymui

 

Reikalingos priemonės: minkšta kempinė, skuduras arba šluostė.

Pirmiausia išsirinkite tinkamą dieną. Langų nerekomenduojame valyti saulėtomis dienomis, lyjant ar pučiant stipriam vėjui – šiomis oro sąlygomis nepavyks švariai išvalyti dėmių, gali likti įvairios žymės.

Pasirūpinkite, kad jums nemaišytų žaliuzės, roletai ar užuolaidos. Prieš valydami stiklus drėgna ir vos vos  muiluota šluoste nuvalykite palanges ir lango rėmus, kad dulkės neprikibtų prie stiklo.

Valant išorinę lango pusę, pirmiausia pasinaudokite šlapia, minkšta kempine ar skuduru, neturinčiu pūkelių, ir nuvalykite purvo sluoksnį. Jeigu gyvenate nuosavame name ar valote sodo langus, geriausia pasinaudoti vandens žarna. Išorinė lango pusė yra kur kas nešvaresnė dėl lietaus vandens nuotekų, mineralų, paukščių išmatų ir kito purvo, todėl jai nuvalyti prireiks daugiau laiko.

 

 

2 etapas – Įsisenėjusių dėmių valymas

  

Reikalingos priemonės: actas arba langų valymo skystis, kibiras, šaltas vanduo*, šluostė arba langų valytuvas.

Galite naudoti koncentruotą langų valymo skystį ir sumaišyti kelis lašelius su šaltu vandeniu, tačiau tai nėra būtina. Skystį galite pasigaminti namų sąlygomis – pasiruoškite kibirą vandens ir įpilkite acto santykiu 1:8. Naudokite langams skirtą langų šluostę arba valytuvą, kurie gerai sugeria drėgmę.

Nugręžę vandens perteklių, valykite stiklą iš viršaus į apačią piešdami S raidę. Reguliariai nuvalykite šluostę ar valytuvą, kad vėl neperkeltumėte nešvarumų ant stiklo.

*Karštas vanduo greičiau garuoja, langas per greit nudžiūsta, todėl lieka vandens rėžiai ar valymo žymės.

 

 

3 etapas – Langų nusausinimas

 

Reikalingos priemonės: langų valytuvas su gumos juostele.

Langų valymas

Tai bene sudėtingiausias ir svarbiausias langų valymo etapas. Langus valykite tol, kol jie bus visiškai sausi. Naudokite skirtingus judesius: vieną lango pusę valykite vertikaliais judesiais, kitą – horizontaliais. Taip geriau matysite, kurioje pusėje dar liko valymo dėmių.

Komentuoti gali tik prisijungę lankytojai.

Spausti čia norint prisijungti.

« Back

Prekiniai ženklai