Prekių krepšelyje nėra.

Iš viso: 0,00 €

Kokią džiovyklę rinktis?

2017-06-05  |  Namus valome lengvai ir greitai!

Skalbinių džiovyklės: kokią rinktis?

Nors daugelis žinome, kad netaisyklingas drabužių skalbimas gali kardinaliai pakeisti jų spalvą bei kokybę, dažnai pamirštame, kaip svarbu juos tinkamai išdžiovinti. Atrodo labai paprasta, tačiau nekreipdami dėmesio į tam tikras džiovinimo taisykles turim tenkintis „kietais“ skalbiniais ar kentėti nuo per didelės drėgmės kambaryje.

Todėl dalijamės patarimais, kokią džiovyklę rinktis jūsų namams ir kaip džiovinti skalbinius, kad šie būtų sausi, minkšti ir gaivūs.

 

 

Kur džiovinti: lauke ar viduje?

Žinoma, turint galimybę, geriausia skalbinius džiovinti lauke arba balkone. Tuomet drabužiai ne tik greičiau išdžiūsta, bet ir gaiviau kvepia. Be to, džiovinant skalbinius viduje, smarkiai padidėja patalpos drėgmė ir pastarieji gali džiūti net tris dienas.

Tačiau ne visi turime galimybę džiauti skalbinius lauke. Tokiu atveju palankiausia įsigyti sulankstomą džiovyklę, kurią galima suskleisti ir padėti vos panaudojus. Rekomenduojame džiovyklę statyti ten, kur geriausia oro cirkuliacija, pavyzdžiui, prie lango. Tiesa, džiovinant viduje reikėtų dažniau vėdinti patalpas, kad dėl didelės drėgmės skalbiniai nesuplėktų.

 jason-briscoe-105340.jpg

Kokią skalbinių džiovyklę rinktis?

Renkantis džiovyklę svarbiausia apsispręsti, kur ją statysite ar tvirtinsite, nes pagal tai išsirinksite tinkamiausią būstui modelį atsižvelgiant į apytikslį skalbinių kiekį.

Atkreipkite dėmesį, kad drabužių džiovykla turi būti tvirta ir stabili, jos kojos neturi braižyti grindų. Pavyzdžiui, „Leifheit“ džiovyklės pagamintos iš metalo ir aukštos kokybės plastmasės, o emalė purkšta miltelinės technologijos būdu, tad jos ne tik ilgai tarnauja, bet ir netrupa, yra atsparios atmosferos poveikiui.

 

Skalbinių džiovyklės gali būti trijų rūšių:

 

  • Lauko – taupantiems vietą namuose

Screen Shot 2017-05-31 at 10.16.39.pngScreen Shot 2017-06-01 at 15.14.22.png

Lauko džiovykla dažniausiai įstatoma į žemę ir išskleidžiama kaip skėtis. Paprastai ji turi daug virvių, tad galite padžiauti net kelias skalbinių serijas.

Kada rinktis: jeigu nenorite balkono apkrauti skalbiniais, o namuose nėra pakankamai vietos, tačiau turite kiemelį ar savaitgalius leidžiate sode, geriausia rinktis kompaktiškas ir talpias lauko džiovykles.

Privalumai: lauko skalbinių džiovyklės yra talpios ir mobilios, todėl jas lengva perkelti iš vienos vietos į kitą bei keisti jų aukštį. Be to, suskleidus neužima daug vietos.

Pavyzdžiui, vokiška lauko džiovyklė „Linomatic 400 Deluxe“ yra labai lengvai išskleidžiama ir suskleidžiama, nesudėtingai tvirtinama, telpa daug skalbinių. Bendras virvių ilgis – 40 m. Suskleidus virvės įtraukiamos į džiovyklos vidų, todėl visada lieka sausos ir švarios.

 

  • Vidaus – funkcionali džiovyklė ir balkone, ir kambaryje

Screen Shot 2017-06-01 at 15.16.44.pngScreen Shot 2017-06-02 at 09.36.43.png

 

Vidaus džiovyklę galite statyti bet kurioje jums patogioje namų vietoje. Viskas priklauso nuo modelio, kurį išsirinksite: statomą ant vonios krašto, įstatomą į dušo kabiną, išlankstomą ar kabinamą ant radiatoriaus.

Išlankstoma skalbinių džiovyklė gali stovėti balkone – taip geriau išdžius skalbiniai, tačiau ją taip patogu naudoti vonioje – galėsite padžiauti vos ištraukę iš skalbimo mašinos.

Kada rinktis: pastatomos skalbinių džiovyklės naudojamos universaliai.

Privalumai: praktiškos – galite pastatyti bet kur namuose. Nenaudojant gali būti suskleidžiamos, todėl užims labai nedaug vietos.

Pavyzdžiui, „Pegasus 150 Solid Slim“ viena iš populiariausių pastatomų džiovyklių 2017 metais. Bendras virvių ilgis 15 m. Pagaminta iš metalo ir aukštos kokybės plastmasės, džiovyklė yra atspari aplinkos poveikiui, todėl ją galite statyti net ir kiemelyje. Be to, prie džiovyklės yra priedai smulkiems daiktams džiauti.

  

  • Tvirtinamos prie sienos

Screen Shot 2017-06-01 at 15.09.40.pngScreen Shot 2017-06-01 at 15.11.48.png

Tvirtinamos prie sienos džiovyklės dažniausiai skirtos nesunkiems ir smulkiems skalbiniams džiauti. Dažniausiai jos tvirtinamos vonioje, tačiau yra ir modelių, skirtų balkonams.

Kada rinktis: kaip papildomą džiovyklę vonioje ar balkone, arba gyvenant mažame bute.

Privalumai: mažos ir tvirtos, todėl tiks bet kokioje vonioje. Taupo vietą, nes nenaudojant yra suskleidžiamos.

Pavyzdžiui, skalbinių džiovyklės „TeleClip 74“ bendras virvių ilgis net 7,4 m, tačiau suskleidus ji taupo erdvę vonios kambaryje.

 

 
 

Kaip džiovinti drabužius, kad jie būtų minkšti, sausi ir gaivūs?

 

  • Džiovindami drabužius lauke, nepamirškite jų išversti – saulėje spalvos gali išblukti. Taip pat turėkite omenyje, kad ne viską galima džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose: šilkiniai audiniai ne tik blunka, bet ir praranda tvirtumą.

  • Skalbinių nederėtų prispausti spaustukais. Jie glamžo audinius ir dažnai palieka juose įspaudus.

  • Moteriškas palaidines ir vyriškus marškinius džiaukite apačia aukštyn, kad šie neišsitemptų.

  • Nesunkius viršutinius drabužius: striukes, švarkus, lietpalčius, kardiganus, džiovinkite ant tvirtų pakabų. Atkreipkite dėmesį, kad pakabos būtų nedažytos, nes drabužiai džiūdami gali nusidažyti. Tuo tarpu vilnonius paltus geriausia džiovinti padėjus ant horizontalaus paviršiaus tam, kad drabužis neprarastų savo formos.

  • Nertinių, megztinių, suknelių, šalikų, kepurių ir kitų vilnonių bei trikotažinių gaminių negalima džiovinti ant virvės. Lengvai juos nuspauskite, kruopščiai padėdami ant horizontalaus paviršiaus ir džiovinkite.

  • Rekomenduojama vilnonius drabužius dėvėti praėjus bent 24 val. nuo skalbimo – per šį laiką išsisklaido raukšlės ir audinys atgauna įprastą elastingumą.

  • Viskozės audinius džiaukite visiškai šlapius. Taip drabužiai nesusiglamžys ir nepraras savo formos.

 

 

 

 

 

Komentuoti gali tik prisijungę lankytojai.

Spausti čia norint prisijungti.

« Back

Prekiniai ženklai